Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vajzat në ushtri, Putin merr kritika, krahasohet me Hitlerin

Nga Klodiana 0

Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, i cili është një njeri i besuar i Putin dëshiron të zgjerojë shkollat e posaçme të kadetës për vajzat dhe këtë kërkon ta realizojë në Krime, e aneksuar nga Ukraina në 2014.

Ushtria e të rinjve të Putin, një organizatë e veçantë për djemtë dhe vajzat, është rritur me ritme të larta duke shkuar në 192,500 anëtarë që prej themelimit gati dy vite më parë.

Kritikët kanë reaguar menjëherë, duke i vlerësuar këto grupe si një rritje të militarizmit në Rusi dhe i kanë krahasuar ato me të rinjtë e Hitlerit.

http://top-channel.tv

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej