Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vajza e një prej viktimave të “21 janarit”: Të vendoset drejtësi për babain tim

Nga Klodiana 0

Lidhur me ngjarjen e “21 janarit”, kreu i Qeverisë ka mbledhur në takim familjarët e viktimave, të cilët kanë përsëritur si çdo vit apelin për drejtësi.

Vajza e njërit prej të vrarë gjatë protestës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” shtatë vite më parë, tha se shpreson që me zbatimin e këtyre reformave të bëhet drejtësi për babain e saj.

“Historia ka mësuar se popujt në vite besojnë tek drejtësia. Nuk kisha mundësi të shkruaja një letër më herët, por them se besoj tek drejtësia për vdekjen e babait tim. Besojmë tek reforma në drejtësi, dhe shpresojmë që me zbatimin e saj të mund të bëhet drejtësi për familjarët tanë”, u shpreh ajo

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej