Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Ushqeje” mendjen tënde me mendime suksesi…

Nga 27-shi 0

Unë nuk kam mbërritur kaq larg, thjesht’ sepse duhet të mbërrija kaq larg. Dëgjoj shumë shpesh njerëz të shprehen: “Do të punoj fort për të dalë në krye, për të arritur synimet e mia”. Më lejo të të them diçka. Nuk ka asnjëherë fund. Triumfuesit nuk ndalen asnjëherë. Nëse arrin një objektiv, vendosi vetes një objektiv më të madh. Nëse arrin në majën e një mali, gjej një mal më të lartë dhe ngjitu në të. Duhet të rritesh në çdo moment dhe asnjëherë të mjaftohesh me aq sa ke arritur. Duhet t’i kërkosh vetes vazhdimisht përmirësim. Sfidat dhe përpjekjet janë ato që e bëjnë jetën më me vlerë. Ato e përmbushin jetën. Binde veten për diçka: “Unë nuk mbërrita kaq larg, thjesht se duhet të mbërrija kaq larg. Kur të arrij një objektiv që i vendosa vetes, do të mendoj për një objektiv më të madh”. Mos u përpiq të kesh më tepër gjëra të reja në jetë, por përpiqu të rritesh sa më shumë.

Lexoje këtë material. “Ushqeje” mendjen tënde me mendime suksesi…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej