Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Uragani “Matthew” godet brigjet lindore të Floridës

Nga Klodiana 0

Uragani “Matthew” është përplasur mbi brigjet lindore të Floridës duke lënë qindra mijëra njerëz pa energji elektrike. Sipas parashikimeve goditjen më të rëndë pritet  ta japë në juglindjen e Shteteve të Bashkuara në orët në vijim.

Uragani, kërcënon të prekë edhe Jacksonville, pa lënë pas edhe komunitetet gjatë bregdetit të Xhorxhas dhe Karolinës së Jugut.

Edhe pse parashikimet tregojnë se stuhia mund të dalë sërish në det pa shkaktuar pasoja të rënda, syri i ciklonit mund të godasë tokën me pasoja shkatërrimtare, e nëse jo në Florida, atëherë me siguri në Xhorxha e Karolinë.

1475865905_bbx78om-img 1475865916_bbx78ih-img 1475866001_bbx8etv-img 1475866876_bbx7d2z-img 1475867053_bbx5lur-img

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej