Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ura që u shemb që Genova, e mbështetur në shtëpitë e banimit (Film)

Nga Media 0

Për ata që jetojnë në Genova dhe kanë kaluar të paktën një herë nëpër Walter Fillak, nçatitë e shtëpive të gdhendura për t’i bërë vend urës Morandi, nuk janë një surprizë.

Ura Morandi që u shemb para pak ditësh në Genova të Italisë, ka një pjesë të saj të mbështetur në disa shtëpi banimi. Ura u ndërtua në vitin 1963, kur shtëpitë poshtë saj ishin ekzistente, ndërsa u inaugurua katër vjet më vonë, në vitin 1967.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej