Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Unaza e Madhe e Tiranës është gati, ja kur do hapet

Nga Klodiana 1

Unaza e Madhe ka përfunduar thuajse e gjitha, fiks në kohë, ashtu siç kishte premtuar kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Veliaj bëri me dije se Unaza e Madhe do të hapet para nisjes së vitit të ri shkollor, që do të thotë para datës 11 shtator.

Punimet janë shumë intensive. Pas autostradës tashmë po punohet në rrugët dytësore, urat, mbikalimet dhe nënkalimet, siç edhe mund ta shihni në foto.

Kështu që këtë javë presim të gjithë që Unaza e Madhe të hapet për të gjithë. Gjithashtu kjo rrugë pritet që të krijojë shumë lehtësi në qarkullim.

 

Loading...

Komente (1)

  1. Mendoj se ga nje gabim trashanik ne titull dhe permbajtje te artikullit pasi nuk hapet unaza e madhe e Tiranes por vetem 1 segment i unazes se madhe te tiranes i cili eshte ai jug-perendimori i Tiranes, loti i dyte dmth.
    Mos u beni dhe ju pjese e “qimes qe behet tra” nga Lali Eri sh.a

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej