Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Ulen temperaturat nën zero, rreshje bore dhe në jug të vendit

Nga Ejona 0

Temperaturat e ulëta nën zero në jug të vendit kanë shkaktuar rreshje dëbore që prej dy ditësh.

Nga rreshjet është zbardhur Qafa e Llogarasë në Vlorë.

Policia rrugore u bën thirrje drejtuesve te mjeteve te përdorin zinxhirë, ndërsa theksojnë se aksi, i cili të çon në jug të vendit është i qarkullueshëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej