Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

UEFA gjobiti dy herë Shqipërinë për sjelljen e tifozëve

Nga Skenderi 0

Tifozet Kuq e Zi, gjate ndeshjes se futbollit Shqiperi-Spanje, e vlefshme per eleminatoret kampionatit Boteror Rusi 2018, luajtur ne stadiumin Loro Borici, ne qytetin e Shkodres./r/n/r/nAlbania's fans, during football match Albania vs Spain, valid for Russia World Cup 2018 qualifiers, at Loro Borici stadium, in the city of Shkodra.

UEFA  ka gjobitur Federatën Shqiptare të futbollit, për flakadanët dhe tymueset të hedhura në fushë nga grupimet e tifozërive, në ndeshjen, si në atë me Maqedoninë por edhe në atë me Spanjën.

Në një konferencë për shtyp, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku i ka bërë thirrje tifozërive që të jenë të kujdesshëm në mos përsëritjen e ngjarjeve të tilla, duke përcjellë shqetësimin që delegati i UEFA-s ka dërguar në FSHF, si paralajmërimin e fundit për të cilën jemi gjobitur, masa tjetër ndëshkimore do të jetë zhvillimi i ndeshjes pa tifozë.

Shqipëria në ndeshjen e radhës të vleshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018, do të përballet me Izraelin, në “Loro Boriçit” më 12 nëntor.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>