Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

U vetëvra me plumb në gojë në Tiranë, ja letra e çuditshme që ai la pas

Nga Rexhina Biba 0

skenekrimi2-1

Ditën e sotme në Tiranë është gjetur një person i pajetë i cili ishte vetëvrarë më plumb në gojë pranë Varrezave të Linzës në Tiranë. Personi i pajetë është  69 vjeçari Gani Çela.

Pranë trupit të tij është gjetur një armë zjarri tip pistoletë ndërs trupi është gjetur i shtrirë dhe në dorën e tij të djathtë ishte një armë zjarri tip pistoletë TT. Mendohet se viktima ka lënë një letër pas.

“Policia të mos merret me këtë ngjarje, pasi e kam bërë me dashje”, ka shkruar në letër viktima.

Ndërkohë Miku i 69-vjeçarit rrëfen bisedën e fundit me viktimën, me të cilën kishte pirë edhe kafen e fundit mëngjesin e sotëm. Miku i viktimës e përshkruan Çelën si njeri të qetë e familjar dhe sqaron se për momentin ka qenë i papunë.

Ai thotë se nuk ka vërejtur ndonjë shenjë apo shqetësim të 69-vjeçarit kur e takoi në mëngjes, përveç ankesës që nuk po i kalonte gripi. “Kam 7 vjet që e njoh”,- shton ai.

Nënën e ka akoma gjallë?

Miku i viktimës: Po, po e ka 94 vjeç

Po bashkëshortja?

Miku i viktimës: Po është e mbajtur, shkon në punë

Punonte viktima?

Miku i viktimës: Jo, jo

Po fëmijët me çfarë merreshin?

Miku i viktimës: Njerin djalë e ka të martuar në punë, tjetrin kamerier tek “Era”

Nga gjendja ekonomike si ishte?

Miku i viktimës: Shumë mirë…

Po në mëngjes kur pitë kafe çfarë ju tha?

Miku i viktimës: Hiç, ishte me grip e më tha s’po më lëshon gripi. Unë pastaj vajta të paguaja lekët e dritave dhe të bëja pazar

Ku e ka shtëpinë:?

Miku i viktimës: Ja këtu në një pallat…

intervista e plotë nga /BallkanWeb/

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>