Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U raportua se vdiq nga mbidoza/ Zbulohet shkaku i vdekjes së 33 vjeçarit shqiptar në burgun grek

Nga Ejona 0

Bardhyl Tusha është 33-vjeçari që humbi jetën më 28 janar të këtij viti në burgun grek të Karidhalos, ku fillimisht u raportua se vdekja e tij kishte ardhur nga mbidoza.

Por, sipas hetimit mjeko-ligjor 33-vjeçari shqiptar kishte shenja të dukshme në fyt dhe mushkëritë e tij dukeshin të dëmtuara nga mungesa e oksigjenit. Gjithashtu, nga analizat toksikologjike duket se Tusha s’kishte përdorur lëndë narkotike para vdekjes.

Sipas burimeve të policisë, shqiptari u vra nga mafia shqiptare, pasi Tusha pritej të deklaronte për vrasjen e avokatit Michali Zafiropoulos. Kështu që mafiozët shqiptar e vranë për t’i mbyllur gojën nga frika se ai do fliste.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej