Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U përfol se do të ishte De Biasi, Polonia zgjedh trajnerin e ri

Nga Klodiana 0

Polonia ka zgjedhur trajnerin e ri i cili do të jetë Jerzy Brzeczek. U përfol shumë që trajner i ardhshëm i Polonisë do të ishte ish-trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi. Trajneri italian kishte folur disa herë me Zibì Boniek, presidentin e Federatës Polake të Futbollit dhe dukej se ishte një hap larg marrëveshjes zyrtare.

Por në mënyrë të habitshme federata ka bërë të ditur se pasardhës i Adam Nawałka,i cili ishte zhgënjyes në Botërorin Rusi 2018, do të jetë 47-vjeçari Jerzy Brzęczek ndërsa De Biasi është lënë jashtë. Brzęczek ka përvoja të ndryshme jashtë vendit, kryesisht në Austri, Linz dhe Graz si dhe kapiten në Olimpiadën e 91 në Barcelonë ku fitoi medaljen e argjendtë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej