Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U mund në transfertë, Mourinho: Zotët e futbollit ishin me “kafshët” e Newcastle

Nga Klodiana 0

Manchester United u mund sot në transfertë nga Newcastle me golin e parë sezonal të skocezit Matt Ritchie duke vënë në rrezik vendin e dytë në klasifikim. Pas ndeshjesh jose Mourinho i thuri elozhe kundërshtarëve dhe deklaroi se Zotët e futbollit ishin me ta. “Ata luftuan si kafshë – shpresoj ta marrin si kompliment,” shprehet Mou për Sky Sport pas ndeshjes.

“Zotët e futbollit ishin në krahun e tyre. Nuk ishte e thënë që ne të shënonim gol sot. Neëcastle dha gjithçka dhe kjo është e bukura e futbollit. Ata luftuan për një pikë, një pikë ishte misioni që i kishin vendosur vetes. Ne bëmë një gabim në mbrojtje dhe kur ata ishin përpara kishin vetëm një gjë në mendje dhe dhanë gjithçka për të mbajtur rrjetën të paprekur.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej