Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U largova jo më shumë se dy orë, kurse tjetri u martua me të

Nga Media 0

Nga Fjodor Dostojevski

Më kujtohet, kam qenë jashtë shtetit, e kam kaluar mirë, jam zbavitur. Për pak sa s’u martova me një konteshë, ishte franceze. E dashurova si i çmendur, desha t’i kushtoja jetën. Po u martua me një tjetër, jo me mua. Rast i çuditshëm ishte: u largova jo më shumë se dy orë, kurse tjetri ia mbushi mendjen, doli i fituar, një baron gjerman ishte. S’kaloi shumë dhe e futën në çmendinë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej