Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Turqia i jep një tjetër goditje lirisë së shtypit, dënohen 13 gazetarë

Nga Media 0

Turqia i jep një tjetër goditje lirisë së shtypit. Një gjykatë turke ka dënuar 13 gazetarë me burg, për akuzat për terrorizëm.

Gazetarët ishin punonjës të gazetës opozitare Cumhuriyet, e cila kishte marrë një vijë të fortë kundër qeverisë turke gjatë viteve të fundit.
Tre prej gazetarëve, u shpallën të pafajshëm në gjyq, ndërsa 13 që u dënuan, mbeten të lirë në pritje të apelimit të çështjes. Gazetarët u arrestuan gjatë një aksioni, pas një grushti të dështuar në korrik të vitit 2016.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej