Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Turqi/ Identifikohet autori i masakrës së Stambollit

Nga Skenderi 0

Policia turke ka  identifikuar autorin e masakrës së Stambollit  ku mbetën të vrarë 39 persona, ku 25 prej tyre ishin  shtetas të huaj.

Sipas Policisë atentatori i dyshuar quhet Iakhe Mashrapov dhe eshtë 28 vjeç dhe mban pasaportë të Kirgistanit.

Lajmi bëhet i ditur nga korrespondentja e televizionit britanik ITV Sally Lockwood, e cila citon burime të policisë turke.

Sakaq, gruaja e tij mësohet të jetë ndaluar në provincën konservatore të Konias, ku kishin ardhur me dy fëmijët e tyre në fund të nëntorit nga Kirgistani.

“Për atentatin e mora vesh nga televizori. Nuk e dija që burri im ishte një simpatizant i ISIS”. Kështu deklaroi para policisë turke gruaja e vrasësit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej