Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Turqi- Hedhin veten në erë dy kamikazë në Ankara

Nga Klodiana 0

728b1c87-9992-4696-8a40-7df9dbabac72-0

Një burrë dhe një grua, hodhën veten në erë, pasi policia i kërkoi të dorëzoheshin. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në kryeqytetit turk Ankara, pranë një ferme kuajsh.

Kamikazët mendohet të kenë pasur lidhje me partinë e punëtorëve të Kurdistanit. PKK-ja e shpallur e jashtëligjshme prej autoriteteve turke ka ndërmarrë një seri sulmesh kamikaze vitin e kaluar.

“Materialet e përdorura dhe mënyra sesi ishin ndërtuar bombat ngjason me stilin e PKK-së. Policia u vu në gjurmët e të dyshuarve pas një informacioni të marrë në Diyarbakir. Identiteti i mashkullit është zbuluar, ndërsa i femrës ende jo me saktësi”, tha Erkan Topaca, guvernator i Ankarasë.

Dhuna në rajon u rikthye vitin e kaluar me shembjen e armëpushimit dyvjeçar.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>