Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Turqi, avioni del nga pista dhe përfundon mbi shkëmbinj (film)

Nga Klodiana 0

Një avion i kompanisë turke Pegasus me 162 pasagjerë në bord ka dalë nga pista në Trebisonda, në veri-lindje të Turqisë, duke fluturuar mbi një shkëmb pak metra nga bregu në Detin e zi.

Të gjithë pasagjerët në bord dhe ekuipazhi, kanë shpëtuar. Mjeti, një Boeing737-800, ishte nisur nga Ankaraja. Nuk dihen akoma shkaqet e këtij aksidenti që fatmirësisht përfundoi pa pasoja të rënda.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej