Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Turp, turp për Ramën!”, shpërthejnë në ovacione protesuesit jashtë gjykatës së Shkodrës

Nga Klodiana 0

Sapo gjykata vendosi të lirojë 7 nga të burgosurit, si pjesëmarrës në protestën për taksën e “Rrugës së Kombit”, 4 prej tyre iu la sërish në fuqi masa “arrest me burg”.

Ndonëse protestuesit kanë mirëpritur me duartrokitje lirimin e 7 prej të arrestuarve, nisën të reagonin pasi masës për 4 prej të ndaluarve.

“Turp, turp për Edi Ramën!”, “Rama ik!”, “Kukësi!”, “O Edivin, o legen, prite Kukësin se po vjen!”, “Fitore!” kanë qenë disa nga parrullat që kanë lëshuar protestuesit.

Në burg kanë ngelur shtatsit: Vasil Laci, Elton Cengu, Xhevahir Gashi, Florin Onuzi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej