Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Turistët në Sarandë iu japin një leksion të mirë shqiptarëve

Nga Media 0

Hera e fundit që një shqiptar mund ta mbajë mend veten në një radhë shembullore me siguri duhet të jetë shkolla fillore, atëherë kur në rresht për dy futeshim nëpër klasa pa bërë llafe.

Por për të gjitha të bërtiturat, të shtyrat, apo “korrupsionet” tona në sportele një leksion i mirë na ka ardhur nga disa turistë të huaj në Sarandë.

Gjatë ditës së djeshme, si thuajsë në çdo periudhë të vitit një kroçerë gjigande me mijëra turistë ka zbarkuar në qytet dhe pas 2 orë qëndrimi ata janë larguar , por jo pa tërhequr vëmendjen e shqiptarëve.

Të gjithë turistët në rresht për dy, pa të shtyra e nervozitet se kush mbërrin i pari…fundja ata e dinë se kroçera niset njëlloj për të gjithë…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej