Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trump e propozon ambasador të SHBA në Shqipëri, shqiptari refuzon

Nga Media 0

Mediat amerikane shkruajnë për kandidatin republikan të qeverisë Peter Lumaj i cili ka refuzuar propozimin për të qenë ambasador i SHBA-ve në Tiranë.

Lumaj, një shqiptar që shkoi si refugjat në SHBA nga Shqipëria komuniste 30 vite më parë, tha të hënën në mbrëmje se e refuzoi ofertën e administratës Trump për tu rikthyer në Shqipëri si ambasador.

“Mu forua një punë si ambasador i ardhshëm në Shqipëri për të përfaqësuar Shtetet e Bashkuara. E refuzova, pasi mendoj se do i shërbej shtetit më mirë këtu se jashtë shtetit”, ka thënë Lumaj për Republican Town Committee.

Ai nuk foli për kohën kur i është bërë kjo ofertë nga administrata e Trump e cila ka qenë e ngadaltë në plotësimin e disa posteve diplomatike.

Lumaj është një avokat i imigracionit, i cili thotë se e ushtron detyrën në Nju Jork.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej