Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Trump dhe presidenti i Koresë së Jugut arrijnë një marrëveshje

Nga Klodiana 0

Pas testimeve të përsëritura bërthamore dhe raketore, presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe ai i Koresë së Jugut, Moon Jae-in kanë arritur në një marrëveshje të re.

Dy liderët do intensifikojnë sanksionet kundër Koresë së Veriut, në mënyrë që autoritetet atje të kuptojnë se veprimet e tyre provokuese, do ta çojnë vendin në izolim të mëtejshëm diplomatik dhe presion ekonomik.

Trump dhe Moon dënuan lëshimin e fundit të raketave nga Koreja e Veriut, duke theksuar nevojën e domosdoshme të bashkëpunimit ndërkombëtar për të intesifikuar sanksionet ndaj Penianit, deri në zbatim të rezolutës së fundit të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

Prova më e fundit e Koresë së Veriut ishte lëshimi i raketës mbi pjesën veriore të Japonisë, shkruan BBC.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej