Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tronditet Reali, humbje zhgënjyese për madrilenët në “Bernabeu”

Nga Klodiana 0

Reali i Madridit i jep fund serisë pozitive, duke marrë një goditje të rëndë me humbjen në shtëpinë e tij 2-1 në sfidën kundër Girona në javën e 24-rt në La Liga. Me këtë disfatë, skuadra madrilene zbret në vendin e tretë të renditjes, pasi të shtunën dy rivalët direktë, Barcelona dhe Atletiko Madridit fituan sfidat e tyre. Ndeshja e mesditës në “Santiago Bernabeu” nisi në mënyrën më të mirë për vendasit. Casemiro kaloi Realin në epërsi me golin e tij në minutën e 25-të, duke vendosur edhe pjesën e parë.

Pas pushimit, të gjitha pritshmëritë u hodhën poshtë me përmbysjen surpizë të Girona. Në minutën e 65-të, Stuani me 11-metërsh barazoi rezultatin, ndërsa dhjetë minuta më pas, Portu vulosi fitoren e madhe të skuadrës së tij. Dita e keqe e madrilenëve u plotësua me Sergio Ramos, që në limitet e kohës së rregullt u ndëshkua me karton të kuq. Me këtë humbje, Reali i Madridit largon edhe një herë shpresat për të arritur Barcelonën në krye të renditjes, pasi katalunjasit tashmë janë nëntë pikë larg.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej