Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Treni përplsas për vdekje një 74 vjeçar

Nga Skenderi 0

Një 74 vjeçar ka humbur jetën pasi është  përplasur për vdekje nga  Treni. Ngjarja ka ndohur mëngjesin e ditës së sotme në hekurudhën që përshkonte aksin Shkodër-Bajc, pranë urës së Kirit.

Sipas policisë, viktima është shtetasi Nikë Hasanaj 74 vjeç, banues në Shkodër, i cili është gjetur i pajetë  mbi shinat e trenit.  Nga veprimet paraprake viktimës iu konstatuan disa dëmtime të shumta në trup.

Dyshohet se viktima ka qenë i ngarkuar me dru dhe duke ecur mbi shina dhe  nuk e ka parë trenin që po kalonte.

Policia po punon për zbardhejn e plotë të ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej