Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Tregtarët ambulantë nxjerrin jashtë loje tregun kryesor të Durrësit

Nga Klodiana 0

Tregtarët ambulantë nxjerrin jashtë loje shitësit e tregut të cilët paguajnë taksa dhe janë të future në vendet e përcaktuara.

Sipas kryetarit të shoqatës së tregtarëve shqetësimi është ngritur disa here, por nuk ka gjetur zgjidhje.

Vazhdon të jetë problem rritja e numrit të tregtarëve ambulant të palinçensuar, që shesin në hyrje të tregut të fshatarëve, por edhe përgjatë rrugës së tregut në Durrës.

Me ardhjen e festave të fundvitit numri i tyre është rritur duke shkaktuar konkurrencën, si dhe vështirëson kalimin e qytetarëve, teksa rëndohet edhe trafiku. Interesant është fakti se ka edhe disa shitës që paguajnë rregullisht taksa, por dalin në rrugë të hapur me motivin se shesin më tepër edhe pse kanë vendin e tyre në treg.

http://shqiptarja.com/sociale/2750/tregtaret-ambulant-nxjerrin-jashte-loje-tregun-kryesor-te-durresit-458969.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej