Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Traumatizohet përsëri Florida, studenti qëllon në drejtim të turmës

Nga Klodiana 0

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Ocala të Floridas, ku një student ka hapur zjarr në drejtim të turmës në një gjimnaz publik.

1 person ka mbetur i vdekur ndërsa 10 të tjerë janë plagosur gjatë sulmit me armë zjarri.

Autori i ngjarjes është një student i shkollës gjithashtu, ndërsa akti dyshohet se ka qenë i mirëmenduar pasi në ambjentet e institucionit ka pasur shumë njerëz të pranishëm që priteshin të zhvillonin homazhe në përkujtim të një tragjedie të ngjashme 19 vite më parë.

Të pranishmit kanë vrapuar të gjithë në drejtime të ndryshme, duke zvogëluar bilancin e ngjarjes së rëndë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej