Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Transportonin drogë nga Roma në Londër, arrestohen dy shqiptarë

Nga Klodiana 0

Policia e Romës ka arrestuar dy shqitparë teksa kanë tentuar të trafikonin një sasi droge, nga Roma në Londër.

Lënda narkotike, me peshë 75 kg, e ndarë në 5 pako, ishte përgatitur për të shkuar në destinacion përmes postës.

Pas kontrollit të kryer në agjencinë postare, si dhe duke analizuar pamjet e sekuestruara nga kamerat e e sigurisë në zonë, Policia e Romës ka mundur të identifikojë dy shqiptarët që kishin postuar drogën.

Autoritetet e vendit fqinj thonë se ndalimi i tyre u bë në momentin që ata po pyesnin nëse pakot kishin mbërritur në destinacionin e kërkuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej