Ka than' i moçmi: 

“Nuk ka këshillë më të keqe nga ajo që e shtyn njeriun të mohojë kombin e vet”
                                             -Naum Veqilharxhi

Tragjedi te Juventusi, futbollisti 9-vjeçar humb jetën gjatë stërvitjes

Nga Klodiana 0

Klubi i Juventusit është tronditur nga një ngjarje e rëndë, futbollisti i akademisë Tommaso Cerase, vetëm 9-të vjeç ka humbur jetën teksa stërvitej me skuadrën bardhezi në New York.

Autoritetet po hetojnë aksidentin pasi është bërë e ditur se Cerase është zënë poshtë nga porta. “Calcio Mercato” ka bërë të ditur se aksidenti tragjik ka ndodhur në akademinë e Juventus në New York.

Bëhet me dije se mamaja e tij, Barbara Riccardi, ka qenë e pranishme kur ka ndodhur ngjarja e tmerrshme. Ai është dërguar menjëherë te “Roosevelt Hospital”, ku mjekët kanë bërë gjithçka ishte e mundur për t’i shpëtuar jetën, por përpjekjet e tyre kanë qenë, fatkeqësisht, pa sukses.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej