Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trafikonin kokainë në Itali, shkatërrohet grupi shqiptar

Nga Klodiana 0

Policia italiane në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ekzekutuar 6 urdhër arreste për 5 shqiptarë dhe një shtetase italiane, të cilët dyshohen si të përfshirë në trafikim lëndësh narkotike.

Siç raportojnë mediat italiane arrestimi i tyre është kryer pas operacionit “Brothers”. Këtë persona  prej kohësh dyshohet se kanë vepruar në  zonën e Anagnit, ndërsa aktiviteti i tyre kryesor raportohet të jetë shitja e lëndëve narkotike, kryesisht kokainë.

Baza kryesore e shqiptarëve dhe e shtetases italiane ishte ndërtesa historike e kësaj qyteze, teksa fshihnin drogën në të çarat dhe vrimat e murit e më pas  e shpërndanin tek klientët e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej