Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Trafikonin kanabis nga Shqipëria drejt Turqisë, arrestohen dy persona

Nga Skenderi 0

Policia kufitare në Kapshticë ka sekuestuar 23 kg kanabis sativa ndërsa ka vënë në pranga dy personave.

Të arrestuar janë shtetasit Besim Zenuni, 55 vjeç dhe Ermira Elezi, 25 vjeçe, banues në Tiranë.

Lënda narkotike u gjet në automjetin tip “Peugeot” brenda gomës rezervë si edhe në pjesën e shasisë, e cila ishte ndarë me 34 pako të mbështjella me letër natriban.

Policia sqaron se në bazë të deklaratave të dy të arrestuarve, lënda narkotike kishte si destinacion Turqinë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej