Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Totenhemi surprizon Juventusin në Torino

Nga Klodiana 0

U mbyll në barazim 2-2, akti i parë i supersfidës mes Juventusit dhe Totenhemit. Kampionët e Italisë shënuan dy gola në tetë minutat e para, por anglezët reaguan duke shmangur humbjen dhe tanimë janë favorit për ndeshjen e kthimit.

Në një sfidë epike dhe të mbushur me emocione pati lavdi për qendërsulmuesit Higuain dhe Kane, teksa barazimi u vendos me një goditje dënimi të ekzekutuar në mënyrë “inteligjente” nga Eriksen.

Gonzalo Higuain vuri rekordin me dygolëshin më të shpejtë në historinë e Champions League.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej