Ka than' i moçmi: 

Gjysma e punës është mbaruar kur ajo fillohet me dëshirë."

Naim Frashëri

Topalli: Greqia ka sjellë tanket në kufi, reagon Balla: Rri e qetë s’na pushtojnë

Nga Media 0

 

Deputetja e PD-së, Jozefina Topalli, ka shprehur shqetësimine saj lidhur me një lajm të publikuar në media sipas të cilit, Brigada e tetë sulmuese e ushtrisë greke po kryen stërvitje ushtarake në kufi me Shqipërinë. “Greqia na ka sjellë tanket në kufi, do na pushtojë!”, tha Topalli ndërsa në përgjigje të saj ka reaguar, deputeti socialist, Taulant Balla i cili është shprehur: Rri e qetë se nuk të pushton njeri. Jemi një vend i NATO-s. Mos dëgjo përrallat e Saliut”.

Opozita ka qënë e vëmëndëshme këto kohë për të zmadhuar acarimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Greqisë, duke e kërkuar problemin tek qeveria shqiptare e cila kërkon nga Greqia, zgjidhjen e çështjes çame.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej