Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tjetër medalje ari në Stamboll, edhe Izmir Smajlaj kampion Ballkani

Nga Klodiana 0

Izmir Smajlaj ka marrë medaljen e artë në disiplinën e kërcimit për së gjati në kampionatin për salla të mbyllura që po zhvillohet në Stamboll të Turqisë.

 Pas Luiza Gegës, e cila mori medaljen e artë në garën 3000 metra, Izmir Smajlaj ka kërcyer më tepër se atletët e tjerë duke marrë medaljen e parë me rezultatin 7.80 m kërcim, duke mposhtur rivalin kroat.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej