Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tiranë, vijon bojkoti te Shkencat Sociale dhe Filologjiku, të bllokuar edhe dy fakultete në Shkodër

Nga Media 0

Ditën e sotme zhvillohet normalisht mësimi në të gjitha fakultetet, me përjashtim të Shkencave Sociale dhe Filologjikut. Dy fakultetet edhe dje e bojkoton mësimin, pasi një grup pedagogësh kanë bërë thirrje për grevë, pasi kundërshtojnë ligjin e arsimit të lartë.

Te fakulteti i Shkencave Sociale, studentët presin vendimin e pedagogëve që do të mblidhen sërish nesër në asamble për të vendosur përfundimisht nëse do të futen në grevë, apo do të vijojnë bojkotin.

Ndërkohë që përpos Tiranës, edhe në Shkodër dy fakultete janë të bllokuara nga një grup studentësh, Juridiku dhe Ekonomiku./Report tv

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej