Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Tiranë- Vidhet një argjendari, autorët largohen me 500 mijë euro bizhuteri

Nga Klodiana 0

grabitet-argjendaria

Një argjendari është grabitur në zonën e Pazarit të Ri, pranë sheshit “Avni Rrustemi”.

Bëhet me dije se autorët kanë çarë murin e një banese ngjitur me dyqanin dhe më pas e kanë grabitur atë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se grabitësit kanë marrë me vete 10 kilogramë flori, 30 kilogramë argjend dhe bizhuteri të tjera, me vlerë deri në 500 mijë euro.

Dyshohet se grabitja është kryer rreth orës 4 të mengjesit të së shtunës.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>