Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Tiranë, transportonin municione, arrestohen në flagrancë 2 persona

Nga Ejona 0

Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona pasi janë kapur duke transportuar municione luftarake
Në pranga kanë rënë shtetasit  Ajet S., 18 vjeç dhe Kujtim Tahiri, 33 vjeç në momentin kur po transportonin dy arka metalike, në brendësi të të cilave dyshohej se kishte municion luftarak.

Gjatë kontrollit në brendësi të tyre janë gjetur 1440 fishekë të kalibrit 7.62 mm. gjithashtu janë sekuestruar edhe 1 triçikël në pronësi të Tahirit dhe një makinë Volksëagen në pronësi të 18-vjeçarit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej