Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Tiranë, shoferi hedh në koshin e plehrave një fëmijë

Nga Media 0

Habi dhe dhimbje kanë ndjerë banorët e Tiranës pasi një drejtues ka hedhur në koshin e plehrave një fëmijë rom, i cili i ka kërkuar lëmoshë.

Ngjarja ka ndodhur sot në rrugën “Mylsym Shyri” në kryeqytet, ndërsa kanë qenë punonjësit e Policisë Bashkiake, të cilët bënë të mundur nxjerrjen dhe dërgimin e fëmijës në Komisariatin Nr.2.

Pasi e ka ofenduar 10-vjeçarin, drejtuesi ka dalë nga makina dhe me forcë e ka hedhur dhe më pas mbyllur atë, në një prej kazanëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej