Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Tiranë, ngacmoi seksualisht një të mitur, 2 vite burg iranianit

Nga Skenderi 0

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burg shtetasin iranian Mousa Jaberibar, i cili u shpall fajtor për veprën penale të ngacmimit seksual ndaj minorenëve.

Shtetasi iranian e ka pranuar akuzën dhe për këtë arsye  ndaj tij u zhvillua gjykim i shkurtuar dhe përfundimisht ju reduktua dënimi në 2 vjet burgim.

Iraniani  Mousa Jaberibar u arrestua nga policia në mars të këtij viti, pas denoncimit nga prindërit e një djali 11-vjeçar, pasi e akuzonin atë si personin që e kishte ngacmuar djalin e tyre dhe kishte tentuar të kryente marrëdhënie seksuale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej