Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Tiranë/ Makina përplas 35-vjeçaren, largohet me shpejtësi

Nga Klodiana 0

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë ku për pasojë ka mbetur e lënduar rëndë një grua rreth moshës 35-vjeç.

Gruaja ka qenë duke ecur në këmbë në rrugën përgjatë Librit Universitar kur është marrë përpara nga një automjet. Mësohet se drejtuesi i mjetit është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Kanë qenë kalimtarë të rastet të cilët i kanë dhënë ndihmën e parë të plagosurës, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë mbërritur edhe forca të shumta policie. Blutë kanë ngritur pika kontrolli në akset kryesore të kryeqytetit për të identifikuar dhe ndaluar automjetin që shkaktoi aksidentin.

http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/makina-perplas-35-vjecaren-ne-tirane-largohet-me-shpejtesi-461455.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej