Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Tiranë/ Javën e ardhshme pagesa e parkimit përmes celularit

Nga Klodiana 0

Në javën e ardhshme drejtuesit e mjeteve do të paguajnë tarifën e parkimit përmes një aplikacioni online.

Kryebashkiaku Erion Veliaj gjatë analizës vjetore të agjencisë Tirana Parking tha se çdo qytetar mund të paguajë me celuarin e vet parkingun për aq orë sa do të qëndrojë vetëm duke çuar një numër të targës tek numri i bashkisë 50 500. Vetëm duke e çuar aty numrin do të kesh të mundur të paguash parkingun për një orë.

Veliaj njoftoi se parkimi nëntokësor në sheshin Skënderberj do të jetë me pagesë dhe paratë e tij do të përdoren për të blerë pemët e pyllit orbital.

“Çdo qindarkë që do të vijë nga parkimet e Tiranës do të shkojë për të blerë pemë për pyllin orbital“, tha Veliaj

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej