Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Tiranë/ Defekt në nënstacionin e Selitës, disa zona pa energji elektrike

Nga Rexhina Biba 0

Një defekt në fidrin e nënstacionit të Selitës, nr 322, ka lënë pa energji elektrike disa zonë në kryeqytet.

OSHEE bën të ditur se aktualisht pa energji elektrike janë: “Vasil Shanto”, pranë stadiumit “Dinamo”, lulishte “1 Maji”, Selita.

OSHEE saktëson se avaria është ndikuar edhe në kushtet kur nënstacioni Qendër është jashtë pune për shkak të zhvendosjes, proces ky që pritet të mbyllet këtë javë. OSHEE është duke kryer manovrat në çdo kabinë që prek fidrin dhe po punon për riparimin e defektit brenda një kohe sa më të shkurtër.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej