Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Tiranë/ Arrestohet i dënuari me 8 vite burg në Itali

Nga Klodiana 0

Policia ka arrestuar një 57 vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane.

Kapllan Goga, 57 vjeç, banues në Tiranë, u arrestua ditën e djeshme pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol “Roma”.

Arrestimi i tij u bë pasi autoritetet gjyqësore italiane, në 28 qershor 2016, e kanë dënuar me 8 vjet burgim, për kryerjen e veprave penale “Organizator i emigracionit të paligjshëm”.

Nga ana e policisë u bë arrestimi i përkohshëm i tij me synim ekstradimi drejt Italisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej