Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Tiranë, arrestohet avokati Preng Lleshaj

Nga Ejona 0

pic04

Policia ka arrestuar avokatin Preng Lleshaj i cili akuzohet për ushtrim dhe ndikim të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike.

Prokuroria e rrethit gjyqësor Lezhë kishte dërguar urdhërekzekutim e vendimit penal nr 217 për 66 vjeçarin të lindur në Pukë e banues në Tiranë.

Gjykata e Lezhës ka caktuar masën e sigurisë  “arrest me burg” për veprën penale “ushtrim dhe ndikim të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>