Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Tiranë, arrestohet 49 vjeçari me 50 kg kanabis në banesë

Nga Rexhina Biba 0

Policia e Tiranës ka sekuestruar një sasi prej 50 kg kanabis sativanë kuadër të operacionit të koduar “Kodrina”.

Në pranga përfundoi 49 vjeçari Fatmir Halili, banues në Tiranë.

Policia sqaron se lënda narkotike është gjetur në banesën e 49 vjeçarit të arrestuar, e cila ishte ndarë në disa thasë.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej