Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Tiranë, arrestohen hajdutët që vidhnin motorra

Nga Skenderi 0

Në kuadër të operacionit të koduar “Motori 1” policia e Tiranës ka arrestuar tre persona  dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim me akuzën e vjedhjes dhe të përvetësimit të parave ose mallrave që rrjedhin nga veprimtari kriminale.

Të arresuarit janë shtetasit Artan Muça 41 vjeç nga Tirana, Bashkim Muça 43 vjeç, dhe  Ardit Kurti 20 vjeç nga Durrësi.

Sipas policisë këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohet se janë atuorë të vejdhjes së 8 motorëve në periudha prej 4 mujash.

Policia bën me dije se gjatë kontrollit në banesat e shtetasve Bashkim Muça dhe Ardit Kurti janë gjetur dhe sekuestruar motorat që Artan Muça i kishte vjedhur në Tiranë.

motor motor-1 motor-2

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej