Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Tirana ndal Kukësin, Skënderbeu i vetëm në krye

Nga Klodiana 0

Java e 12-të e Kategorisë Superiore nisi sot me tri ballafaqime të tjera, duke ia lënë vendin përmbyllëses Partizani-Teuta, që do të luhet në “Elbasan Arena”, nga ora 17:00.

Ndeshja mes Kukësit dhe  Tiranës edhe pse një sfidë emocionuese nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës në përballjen mes tyre, ku në fund fitues doli Skënderbeu.

Ndërkohë, korçarët kanë marrë 3 pikët në fushën e vështirë të Laçit.

Luftëtari humbi një mundësi të mirë për t’u ngjitur në klasifikim, duke barazuar 1-1 në shtëpi me Korabin.

Kategoria Superiore, java e 12-të

FLAMURTARI-VLLAZNIA   0-1 Golat: Cicmil 37’

LAÇI-SKËNDERBEU  0-0 Golat: Latifi 68′

LUFTËTARI-KORABI   1-1 Golat: Reginaldo 2’ / Mziu 57’ K

KUKËSI-TIRANA 0-0

PARTIZANI-TEUTA (17:00)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej