Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Tifozët kosovar dynden në Shkodër

Nga Skenderi 0

252977_1

Tifozët kosovar të cilët kanë udhëtuar drejt Shkodrës, për të përkrahur skuadrën e tyre të zemrës Kosovën në ndeshjen ndaj Kroacisë, janë dendur në sheshet kryesore të qytetit.

Numri i tyre arrin  mbi  15.600 qytetarë nga Kosova. Ata kanë ardhur me mbi  80 autobusa dhe 2538 vetura.

Tifozët e mbledhur në vende të ndyshme të qytetit të Shkodës brohorasin  njëzëri “fitore” “fitore”.

Ndeshja do të fillojë në orën 20:45 të mbrëmjes, në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.

unnamed-4

252977_1 252980

tifozet

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>