Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Tifozët kosovar dynden në Shkodër

Nga Skenderi 0

Tifozët kosovar të cilët kanë udhëtuar drejt Shkodrës, për të përkrahur skuadrën e tyre të zemrës Kosovën në ndeshjen ndaj Kroacisë, janë dendur në sheshet kryesore të qytetit.

Numri i tyre arrin  mbi  15.600 qytetarë nga Kosova. Ata kanë ardhur me mbi  80 autobusa dhe 2538 vetura.

Tifozët e mbledhur në vende të ndyshme të qytetit të Shkodës brohorasin  njëzëri “fitore” “fitore”.

Ndeshja do të fillojë në orën 20:45 të mbrëmjes, në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.

unnamed-4

252977_1 252980

tifozet

Kosovë vs Kroaci

Të gjithë së bashku, kroatë e shqiptarë para ndeshjes së sotme. <3Na ndiqni në Facebook dhe informohu shpejt me Gazetën Zeri .

Posted by Zeri on Thursday, October 6, 2016

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej