Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

“Ti s’thua asnjë fjalë, e prapëseprapë bota të kupton…”. Kur Ajnshtaini takoi Çarli Çaplinin në 1931

Nga Media 0

Kur Albert Ajnshtaini takoi Çarli Çaplinin në vitin 1931, Ajnshtaini i tha: “Ajo që admiroj më shumë në artin tënd, është universaliteti i tij. Ti nuk thua as edhe një fjalë, e prapëseprapë bota të kupton”.

“Eshtë e vërtetë”, u përgjigj Çarli Çaplini. “Por fama juaj është edhe më e madhe. Bota të admiron, edhe pse askush nuk të kupton”.

/Bota.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej