Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Themelohet Shoqata “Çamëria” në Plavë dhe Sanxhak (video+foto)

Nga 27.al 0

Në një atmosferë madhështore është themeluar dega e Plavës dhe e Sanxhakut e Shoqatës “Çamëria” Kosovë.

Kryetari i kësaj Shoqate, Nexhmi Muçiqi është ndier i emocionuar me pritjen që i është bërë atje.

Muçiqi ka thënë se organizatorët e Këshillit Nismëtar të Shoqatës të kësaj ane kanë bërë një punë mjaft të mirë, duke i krijuar të gjitha parakushtet për t’u mbajtur një ceremoni madhështore me rastin e themelimit të këtyre dy degëve të Shoqatës “Çamëria” Kosovë.

E veçanta e kësaj ngjarje ka qenë defilimi me flamuj e me veshje kombëtare i çupave dhe çunave të kësaj ane, para se të fillonte tubimi i themelimit të degëve. Ky defilim i ka dhënë një shije të ëmbël e me plot frymëzim ambienteve të këtij qyteti të banuar me shqiptarë.

/ dritarjaonline.net/

15241904_1314694641929408_4494892287341666427_n

1 5 2 3 4

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej