Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Thatësira në Kinë, rreth 300.000 banorë pa ujë të pijshëm

Nga Ejona 0

 

Anadolu Agency(AA) ka raportuar se si pasojë e thatësirës dy javorshe në Kinën qëndrore rreth 273.000 persona nuk kanë ujë të pijshëm.

Nga gazeta vendase “China Daily” transmetohet se në provincën Hubei vetëm 10.5 milimetra shi (10% e sasisë së zakonshme të rreshjeve që bien në këtë rajon) kanë rënë fillimin e këtij muaji.

kine

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej