Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Thaçi, vizitë dyditore në Bruksel/ Takohet me krerët e BE-së

Nga Klodiana 0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të zhvillojë një vizitë dyditore në Bruksel, ku do të pritet nga krerët më të lartë të Bashkimit Europian.

Thaçi do të takohet me presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, ndërkohë do të takohet edhe me kreun e Parlamentit Europian, Antonio Tajani, prej të cilit do të kërkojë vazhdimin e mbështetjes së PE-së për Kosovën.

Të enjten, presidenti Thaçi do të takohet edhe me presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ku do të bisedohet gjithashtu për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe KE-së.

Gjatë qëndrimit në Bruksel, Thaçi do të kërkojë nga BE-ja jetësimin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës dhe përshpejtimin e procesit të anëtarësimit të vendit në BE.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej